Wybierz język:

Wystartował program "Rozświetlamy Polskę"

Program Rozświetlamy Polskę
Program Rozświetlamy Polskę

Nowy program pn. „Rozświetlamy Polskę” został ogłoszony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii w ramach Rządowego Funduszu ‘Polski Ład’ celem modernizacji i poprawy jakości oświetlenia ulicznego w całym kraju. Kluczowe założenia programu to zwiększenie efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców oraz dostosowanie oświetlenia poszczególnych gmin do idei Smart City.

Operatorem programu jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie poprzez złożenie wniosku, który powinien zawierać plan modernizacji oświetlenia, kosztorys oraz analizę efektywności energetycznej. 

Kwota wsparcia może wynieść 4 mln zł
(80 % wartości inwestycji) przy 20-procentowym wkładzie własnym.

 Środki będą przyznawane na modernizację już istniejącego oświetlenia. Wnioski o dofinansowanie należy składać za pośrednictwem Aplikacji do obsługi Programu.

Kiedy ruszył i ile trwa nabór?

Oprawa dedykowana do oświetlania dróg, ulic, parków, parkingów oraz terenów zewnętrznych. Spełnia wymagania programu „Rozświetlamy Polskę”

Obejrzyj film informacyjny

Wniosek i pomoc techniczna

Zespoły doświadczonych specjalistów w dziedzinach projektowania oświetlenia oraz zamówień publicznych będą służyć Państwu pomocą w doborze optymalnego oświetlenia, jak również poprzez fachowe doradztwo rozwieją wszelkie wątpliwości w kwestiach formalnych. Zapewnimy pomoc w prawidłowym przygotowaniu wniosku i wsparcie techniczne na każdym etapie programu „Rozświetlamy Polskę”.

Skontaktuj się z nami

odpowiemy w 24h i pomożemy Ci przejść przez procedurę

Kliknięcie przycisku “Wyślij zapytanie” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie Pani danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej przez LEDOLUX POLAND Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Korzyści płynące z programu:

modernizacja oświetlenia

obniżenie przyszłych kosztów utrzymania

mniejsze zużycie energii

synchronizacja oświetlenia z nowoczesnymi systemami

poprawa bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców

Jakość, trwałość, niezawodność

Wymogi dla opraw oświetleniowych, które mają mieć zastosowanie w ramach programu, gwarantują dostarczenie produktów nie tylko jakościowych (potwierdzą to wymagane certyfikaty ENEC, ENEC PLUS i Zhaga-D4i) lecz również wysokowydajnych, przy maksymalnym obniżeniu kosztów zużywanej energii.

Technologia oświetlenia LED zapewnia również o wiele dłuższą żywotność w stosunku do tradycyjnych źródeł światła – co będzie miało przełożenie na oszczędności dla samorządów w wyniku ograniczenia ponoszonych przez nie kosztów w związku z przyszłym utrzymaniem i konserwacją oświetlenia. Ponadto nowoczesne oświetlenie dróg za pomocą opraw LED w sposób znaczący ogranicza efekt tzw. zanieczyszczenia światłem, mając niebagatelny wpływ na kwestie związane z ochroną środowiska.

Idealna synergia z LEDOLUX

Misją LEDOLUX Poland jest dostarczanie innowacyjnych i efektywnych energetycznie rozwiązań oświetleniowych.
Produkty naszej marki perfekcyjnie wpisują się w program „Rozświetlamy Polskę”. Oferują one wysoką efektywność energetyczną, trwałość i są zgodne z normami bezpieczeństwa, co czyni je doskonałym wyborem dla samorządów zainteresowanych modernizacją oświetlenia.

LEDOLUX, jako jeden z wiodących producentów opraw oświetleniowych w Polsce, jest idealnym partnerem dla samorządów w realizacji celów programu „Rozświetlamy Polskę”. Jako firma posiadająca w 100 % polski kapitał spełniamy wszystkie wymogi programu:

  • produkcja w Polsce;
  • inteligentne sterowanie;
  • certyfikaty ENEC, ENEC PLUS, ZHAGA D4i.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące programu "Rozświetlamy Polskę":

Program „Rozświetlamy Polskę” dotyczy modernizacji infrastruktury oświetlenia dróg na terenie całego kraju, polegającej na zastąpieniu przestarzałego, energochłonnego oświetlenia sodowego nowoczesnym, energooszczędnym oświetleniem LED. Nie dotyczy budowy nowego oświetlenia.

Nabór jest przeprowadzany w ramach dziewiątej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych i wydatkowany ze środków pozyskanych z Funduszu Polski Ład.

Operatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Należy upewnić się co do spełnienia warunków formalnych (regulamin), a następnie złożyć wniosek poprzez aplikację.

Skontaktuj się z nami, a przeprowadzimy Cię przez proces.

Nabór wniosków do programu Rozświetlamy Polskę ruszył 28.08.2023 r. i potrwa do 18.09.2023 r., do godz. 17:00.
  • modernizacja oświetlenia, której kosztów w całości samorządy często nie mogłyby udźwignąć
  • obniżenie kosztów przyszłego utrzymania i konserwacji oświetlenia dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i energooszczędnych opraw oświetleniowych
  • mniejsze zużycie energii, zmniejszenie emisji CO² – śladu węglowego, zmniejszenie zanieczyszczenia światłem
  • synchronizacja oświetlenia z nowoczesnymi systemami zarządzania
  • ogólna poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców.

Program Rozświetlamy Polskę skierowany jest do gmin i związków miedzygminnych.

Wypłaty z programu realizowane są w tzw. oknach płatniczych, czyli 15-tego i 25-tego każdego miesiąca.