Wybierz język:

Podwyżki prądu 2019 – prognozy stają się faktem

Nawet o 15% mogą wzrosnąć ceny prądu w 2019 roku, co wynika przede wszystkim z rosnących cen węgla oraz coraz wyższych cen związanych z uprawnieniami do emisji CO2, które stanowią około 15 % kosztów produkcji prądu (ich cena wzrosła trzykrotnie w ciągu 18 miesięcy). Ceny węgla, z którego produkowane jest niemal 78,5% prądu, zaczęły rosnąć już w 2017 roku.

Według Agencji Rozwoju Przemysłu tylko przez rok ceny węgla na giełdzie wzrosły aż o 15%. Kolejną przyczyną wzrostu cen prądu jest fakt, że coraz mniejsze ilości produkują go kraje skandynawskie, co rzutuje na wysokość cen również w Polsce.

Ceny ofertowe sprzedaży prądu dla odbiorców biznesowych na 2019 rok szacuje się na ok. 320-350zł/MWh (w 2018 roku wynoszą średnio 210- 215 zł/MWh).

Skontaktuj się z przedstawicielem Ledolux – dowiedz się jak uniknąć zawyżonych rachunków za energię elektryczną

Modernizacja oświetlenia przemysłowego – najlepszy sposób na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej

Opłaty za zużycie energii elektrycznej mają ogromne znaczenie i w ogólnej strukturze kosztów operacyjnych każdego przedsiębiorstwa. Rosnące, zwłaszcza tak gwałtownie, ceny prądu mogą narazić firmę na utratę płynności finansowej, w związku z czym konieczne jest podjęcie kroków mających na celu zminimalizowanie negatywnych następstw podwyżek.

Najbardziej skutecznym i najpewniejszym sposobem na uchronienie przedsiębiorstwa przed ogromnymi kosztami związane z wykorzystaniem energii jest modernizacja systemu oświetlenia. Opłacalność takiej inwestycji mierzy się okresem jej zwrotu.

„Zastosowanie nowoczesnych lamp przemysłowych LED, które mają bardzo wysokie efektywności energetyczne (najwyższą na rynku ilość lumenów światła z jednego wata energii) pozwala na wygenerowanie ogromnych oszczędności w zużyciu prądu, a tym samym obniżeniu kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej.”

Specjalista Ledolux

Przeczytaj o modernizacji oświetlenia

Nie narażaj swojego przedsiębiorstwa na zbyt duże rachunki za prąd! Już dzisiaj skontaktuj się z przedstawicielem handlowym Ledolux, porozmawiaj o korzyściach wynikających z modernizacji oświetlenia w twoim przedsiębiorstwie.