Wybierz język:

Oświetlenie przemysłowe wewnętrzne LED

Oświetlenie przemysłowe wewnętrzne LED to profesjonalne lampy, oprawy do oświetlenia hal produkcyjnych i magazynowych, a także przestrzeni biurowych. Lampy przemysłowe LED idealnie sprawdzą się w miejscach, w których liczy się: ład, niezawodność stosowanych rozwiązań, oszczędność i skuteczność świetlna. W zamkniętych przestrzeniach zapewnienie odpowiedniego światła jest szczególnie ważne. Naturalne naświetlenie jest neutralne dla ludzkiego wzroku, nie meczy go, więc sztuczne oświetlenie powinno być równie komfortowe dla ciała człowieka.

Oświetlenie przemysłowe wewnętrzne poprawia jakość pracy, ponieważ zapewnia komfort pracownikom. To z kolei przekłada się na zwiększenie ich wydajność. Dzięki temu firma zarabia więcej, jednocześnie oszczędzając na energooszczędnym oświetleniu LED, którego zastosowanie może przynosić nawet kilkadziesiąt tysiące złotych oszczędności rocznie. Jakie są jeszcze zalety posiadają lampy przemysłowe, jakie modele wybrać, jakie są ich koszty oraz jak kupić je korzystnie? Wszystkie te informacje znajdują się w tym artykule.

Lampy przemysłowe wewnętrzne LED

Od jakiegoś czasu już wiadomo, że najlepsza lampa przemysłowa to ta z rodzaju LED. Posiada wiele zalet, zarówno ze względu na korzystny wpływ na ludzkie ciało, jak i opłacalność dla firmy. Ponadto jest również bardzo trwała.

Charakteryzuje się poniższymi cechami:

Jednak, aby inwestycja była w pełni opłacalna, należy pamiętać, że potrzebna będzie także odpowiednia oprawa LED przemysłowa. Jaką wybrać?

Więcej informacji o oświetleniu przemysłowym LED znajdziesz tutaj.

Więcej informacjo o oświetleniu biurowym znajdziesz tutaj.

Jakie oprawy przemysłowe do oświetlenia wybrać?

Oczywiście, decydując się na tego typu inwestycję, na początek należy zwrócić uwagę na to, aby producent oraz cena były odpowiednie. Gdy mamy pewność, że powyższe warunki są już spełnione, możliwe jest przejście do kolejnego kroku, jakim jest dobór oprawy. W pomieszczeniach zamkniętych, szczególnie o dużych powierzchniach takich jak hale produkcyjne lub magazyny, najlepszym wyborem są oprawy LED przemysłowe wykonane z aluminium. Dodatkowym atutem opraw na pewno jest osłona zrobiona ze szkła hartowanego. Można też stosować oprawy wyposażone w układ soczewkowy z PC, o stopniu ochrony IP65. Dzięki tym właściwościom produkt będzie w pełni funkcjonalny.

Kupując oprawy przemysłowe LED warto wybrać te, które posiadają gwarancję. Producent oświetlenia Ledolux daje 5 lat gwarancji na swój sprzęt. W przypadku tak dużej inwestycji, jaką jest zakup oświetlenia, jest to przydatne udogodnienie, zapewnia spokój oraz brak obaw, że jeśli sprzęt się zepsuje, to właściciel firmy pozostanie z tym sam. W przypadku tego typu modernizacji lepiej jest zdecydować się na sprawdzone produkty, których producent jest pewny. Tym bardziej, że istnieje wiele sposobów na zmniejszenie kosztów zakupu.

Ile kosztuje lampa przemysłowa LED – czy jest opłacalna?

Cena zastosowania systemu oświetlenia LED-owego bywa zróżnicowana. Wpływa na nią takie czynniki jak: producent, rodzaj, model, kategorie, klasa, oprawy jakie zostaną zastosowane oraz liczba lamp ledowych -przemysłowych. Nie podlega jednak dyskusji fakt, że generują one duże oszczędności w porównaniu do tradycyjnego światła.

Jak widać z poniżej przedstawionych informacji, roczna oszczędność, jaką można uzyskać dzięki modernizacji tradycyjnego oświetlenia na lampy LED przemysłowe, to nawet kilkadziesiąt tysiący złotych (przykładowe obliczenia). Niejednokrotnie może to być nawet koszt całej inwestycji, jaką jest zakup opraw LED-owych. Przy tym należy pamiętać, że cena zakupu jest jednorazowa, a oszczędności generowane są stale. Według obliczeń zwrot zainwestowanych pieniędzy następuje zazwyczaj po 15-19 miesiącach, co jak na firmę i tak poważną modernizację, to optymalny czas spłaty kosztów inwestycji. Ponadto jej wprowadzenie zapewnia otrzymanie minimum 11 Świadectw Efektywności Energetycznej (Białe Certyfikaty), które mogą być dobrym sposobem na pozyskanie dofinansowania.

Przykładowe zestawienie danych prezentujące możliwe oszczędności

Wymiana, zakup opraw przemysłowych oraz lampy LED – cena

Jak się okazuje, w niektórych przypadkach można sobie pozwolić na to, by producent, klasa oraz kategorie produktów były najwyższej półki, a jednocześnie cena była również przyzwoita. Wystarczy skorzystać z jednej z komfortowych form finansowania. Jedną z nich jest już wcześniej wspomniane zdobycie Białego Certyfikatu. Dokument zaświadcza o ilości planowanych oszczędności. Potwierdza, że u odbiorcy osiągnięta zostanie określona redukcja zużycia energii. Otrzymać go może producent, który zastosuje w firmie modernizację, zapewniającą większą efektywność pracy, może to być właśnie wymiana światła. Należy jednak pamiętać, że do uzyskania Białego Certyfikatu dopuszczane są tylko projekty planowane oraz nie rozpoczęte.

Finansowanie ESCO to kolejna metoda, aby zakupić dobrej jakości lampy przemysłowe, ledowe oraz ich oprawy, tak żeby jednocześnie cena była odpowiednia. Jest to skrót od angielskiej frazy Energy Service Company. Oznacza on firmę, która oferuje usługi energetyczne. Inwestuje ona swoje środki finansowe w celu wdrożenia rozwiązań energooszczędnych u Klienta. Przeprowadza również niezbędne prace w obiektach, związane z zamontowaniem oświetlenia. Co więcej, daje przy tym gwarancję uzyskania zamierzonego efektu, czyli oszczędności z tytułu wprowadzenia danej modernizacji. Tak jak w poprzednim przypadku, koszty zwracają się z zaoszczędzonych pieniędzy. Gdy umowa dobiegnie końca, klient ma możliwość wykupienia całego sprzętu, przy czym jego cena będzie maksymalnie korzystna.
Chcąc przeprowadzić modernizację światła przy pomocy finansowania ESCO należy jednak na początek dobrać odpowiedni dla danego przedsiębiorstwa typ umowy. Wyboru można dokonać spośród m.in. umowy, w której firma ESCO oferuje finansowanie z jednoczesną gwarancją oszczędności albo takiej, według której klient odpowiada za finansowanie, a firma ESCO daje gwarancję oszczędności energii.

Aby poznać pozostałe oferty umów na finansowanie modernizacji lub zakupu oświetlenia wejdź na stronę.

Natomiast, gdy już przedsiębiorca zdecyduje się na konkretną umowę, może przejść do realizacji przedsięwzięcia. Na początku inwestor przedstawia spis obecnego oświetlenia (typ, ilość, moc, wysokość zamocowania), po czym przekazuje inwentaryzację firmie pośredniczącej pomiędzy podmiotem ESCO. Pośrednik na podstawie inwentaryzacji oraz wizji lokalnych wybiera odpowiednie oświetlenie do modernizacji. Następnie firma pośrednicząca wykonuje projekty fotometryczne, a także przedstawia koszty inwestycji oraz przewidywany zysk. Pośrednik przedstawia wyniki swojej pracy Funduszowi (firmie ESCO) oraz klientowi. Na ich podstawie podpisują oni trójstronną umowę. Określone są w niej m.in. termin wymiany oświetlenia, stopień oszczędności wynikających z modernizacji oraz okres spłaty, w trakcie którego klient przekazuje zaoszczędzone pieniądze podmiotowi ESCO. Po spłacie należności może już korzystać z pełni oszczędności, powstałych w wyniku wymiany oświetlenia.

Popularnym sposobem na to, aby korzystnie kupić oprawy przemysłowe oraz oświetlenie LED jest leasing. W jego przypadku również możliwe jest finansowanie inwestycji z uzyskanych w jej ramach oszczędności. Decydując się na finansowanie inwestycji przy pomocy leasingu należy pamiętać, że można wybrać spośród dwóch jego form: operacyjnego lub finansowego.

Po więcej szczegółów na ich temat oraz jak korzystnie dzięki nim zakupić lampy i oprawy oświetleniowe przemysłowe, skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Otrzymujesz od nas znacznie więcej, niż tylko produkty

Oferujemy nie tylko sprzedaż wysokiej jakości produktów. Producent oświetlenia Ledolux gwarantuje doradztwo, audyty i projekty oświetleniowe, a także elastyczne metody finansowania. Chcąc zapewnić najwyższy komfort współpracy oferujemy m.in.:

Firma Ledolux istnieje na rynku już od wielu lat. W tym czasie zdołaliśmy zdobyć niezbędne doświadczenie. Chętnie dzielimy się się swoją wiedzą.

Firma Ledolux to polski producent opraw oświetleniowych LED przeznaczonych do obiektów przemysłowych, handlowych oraz instytucjonalnych. Korzystamy ze sprawdzonych technologii i podążamy na najnowszymi trendami i rozwiązaniami technologicznymi, dbając przy tym, aby cena byłą maksymalnie korzystna dla naszych klientów.