Wybierz język:

Oświetlenie przemysłowe LED – oszczędności

Oświetlenie hal przemysłowych LED to znakomity sposób na oszczędności w firmie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, nawet niewielkich rozmiarów lampy LED dają moc porównywalną lub nawet większą od dotychczas stosowanych lamp halogenowych.

Oświetlenie hal LED

Badania pokazują, że oświetlenie przemysłowe LED może wygenerować nawet 70 – 80 proc. oszczędności w stosunku do tradycyjnych żarówek. Fakt ten wynika nie tylko ze zmniejszonego poboru energii elektrycznej, ale także kosztów niezbędnej infrastruktury czy serwisu. Dodatkowe urządzenia, jak balasty czy stateczniki nie jest wymagane do prawidłowego działania lampy LED do hali, a same lampy LED charakteryzują się większą żywotnością, co wydłuża czas pomiędzy serwisami i wymianami.

Zobacz OŚWIETLENIE PRZEMYSŁOWE LED OFERTA

Oświetlenie dla przemysłu

Oświetlenie hal przemysłowych z wykorzystaniem technologii LED jest opcją dużo czystszą i bardziej ekologiczną od żarówek sodowych. Lampy LED charakteryzują się niskim poziomem poboru energii elektrycznej, co ma pozytywne przełożenie na wysokość rachunków za prąd, ale także na środowisko naturalne. Co więcej, oświetlenie dla przemysłu LED nie zawiera szkodliwych substancji (jak np. rtęć), nie generuje światła podczerwonego oraz czy promieniowania UV oraz jest dużo przyjaźniejsze dla oczu pracowników.

Jakie oświetlenie na hali produkcyjnej?

W dzisiejszych czasach wybór pomiędzy tradycyjnymi żarówkami a o oświetleniem w technologii LED wydaje się być oczywisty. Lampy LED gwarantują większą żywotność, obniżają koszty serwisu i energii elektrycznej oraz są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Co więcej, dzięki funduszom unijnym możliwe jest obniżenie kosztów wymiany samego oświetlenia dla przemysłu na technologię LED, co stanowi kolejny, ważny argument za wymianą oświetlenia przemysłowego.