Wybierz język:

Oświetlenie przemysłowe LED – na co zwracać uwagę?

Projektowanie systemu oświetlenia przemysłowego LED to złożone zagadnienie, na które składa się wiele wytycznych, norm i przepisów prawnych. Tutaj niezwykle przydatna okaże się norma PN-EN 12464- 1, która mówi o bezpieczeństwie pracy, uwzględniając systemy oświetleniowe. Ważny jest także wybór producenta i konkretnych produktów, gdzie brane są pod uwagę parametry techniczne czy proces produkcyjny.

Oświetlenie dla przemysłu LED

Oświetlenie przemysłowe LED posiada specyficzną konstrukcję, która wymaga dokładnej analizy wykorzystywanych w produkcji materiałów oraz jakości wykonania danego modelu. Obudowy posiadające anodowane profile aluminiowe skutecznie odprowadzą ciepło, generowanie w czasie pracy lampy LED. Wysokiej jakości produkty często posiadają także dyfuzory wykonane ze szkła hartowanego lub poliwęglanu, co w połączeniu z systemem soczewek pozytywnie wpływa na kąty rozsyłu światła.

Zobacz OSZCZĘDNOŚCI GENEROWANE PRZEZ OŚWIETLENIE PRZEMYSŁOWE LED

Wybór producenta oświetlenia przemysłowego LED

Przy wyborze konkretnego producenta systemu oświetlenia przemysłowego LED warto zwrócić uwagę na opis obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej. Nie zaszkodzi także sprawdzenie opinii na temat danych produktów oraz konsultacja w celu dopasowania oferty firmy do projektu oświetlenia przemysłowego. Co więcej, niektórzy producenci dokładają do swoich propozycji możliwość inteligentnego zarządzania całym systemem, co nie tylko przekłada się na wygodę użytkowania, ale także generowane oszczędności.

Sprawdź WADY I ZALETY OŚWIETLENIA PRZEMYSŁOWEGO LED

Oświetlenie przemysłowe LED – zalety

Oświetlenie przemysłowe LED to przede wszystkim dłuższy czas eksploatacji oraz wydajność świetlna. Dzięki niewykorzystywaniu w produkcji szkodliwych dla środowiska materiałów oświetlenie LED jest także przyjazne dla środowiska. Do tego duże oszczędności, wynikające z ograniczenia zużycia energii elektrycznej i dłuższego czasu pomiędzy serwisami. Aby zagwarantować sobie pomyślą implementację systemu oświetlenia przemysłowego LED warto jednak zwracać uwagę na kilka czynników, które ułatwią decyzję o wyborze danego producenta i produktu.