Wybierz język:

Oświetlenie przemysłowe LED – jakie generuje oszczędności?

Tradycyjne świetlówki liniowe coraz częściej ustępują miejsca systemom inteligentnego oświetlenia przemysłowego LED. Tego typu rozwiązanie charakteryzuje się większą energooszczędnością, dłuższym czasem eksploatacji oraz niskim wpływem na środowisko naturalne.

Przemysłowe oświetlenie LED – oczekiwania

Według raportu „Elektroniki” dotyczącego ekspansji oświetlenia specjalistycznego LED w przemyśle, przedsiębiorcy oczekują od systemów oświetleniowych przede wszystkim:

  • długiego czasu eksploatacji (87 proc.),
  • wydajności świetlnej (73 proc.),
  • dużych oszczędności energii (60 proc.).

 

Wszystkie te kryteria zamknąć można w jednej kategorii – oszczędności. A te oświetlenie przemysłowe LED generuje spore.

Oświetlenie LED w przemyśle

Wdrożenie systemu oświetlenia w technologii LED, w stosunku do tradycyjnie stosowanych świetlówek liniowych, może przynieść od 50 do nawet 70 proc. oszczędności. Porównując moc poszczególnych komponentów, 400W lampę metalohalogenkową można zastąpić lampą LED HD HBS o połowę mniejszej mocy – 200W. Należy jednak pamiętać, iż modernizacja infrastruktury oświetleniowej wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na rynku dostępne są rozwiązania, pozwalające na wymianę świetlówek na żarówki LED z wykorzystaniem istniejącego już zaplecza.

Oświetlenie przemysłowe LED – eksploatacja

Kolejną, ważną z punktu widzenia przedsiębiorcy zaletą oświetlenia przemysłowego LED jest wydłużony czas eksploatacji i serwisowania infrastruktury. Żarówki LED średnio działają przez ok. 50 000 godzin, wielokrotnie bijąc wynik tradycyjnych świetlówek. Oznacza to rzadsze wymiany i ingerencję w system, co generuje kolejne oszczędności. Wybierając konkretnego producenta lub model należy dokładnie sprawdzić wytyczne, dotyczące natężenia światła wymaganego w danym obiekcie, szacując czas działania lampy LED dla danych wartości.

Sprawdź cenę PRZEMYSŁOWEJ LAMPY LED HD HB LEDOLUX *LINK*