Wybierz język:

Oświetlenie przemysłowe LED – ekologia

Oświetlenie przemysłowe LED coraz częściej wypiera z zakładów produkcyjnych tradycyjnie stosowane świetlówki liniowe. Spowodowane jest to nie tylko sporymi oszczędnościami, które można wygenerować, ale także względami ekologicznymi. Jest to szczególnie istotne teraz, kiedy coraz więcej dużych firm i korporacji swoich kontrahentów wybiera m.in. na podstawie troski producenta o środowisko naturalne.

Oświetlenie LED dla przemysłu – inteligentna ekologia

Implementacja technologii LED to także możliwość instalacji systemu inteligentnego zarządzania oświetleniem przemysłowym. Światło może być na bieżąco dostosowywane do wymagań i norm dla danego typu pomieszczeń czy charakteru pracy. Co więcej, w tego typu systemie można wykorzystywać czujniki ruchu bądź światła, co pozwala na automatyzację całego procesu zarządzania oświetleniem przemysłowym LED, ograniczając jego negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Zobacz także WADY I ZALETY OŚWIETLENIA LED

LED-y zdalnie sterowane

Oświetlenie przemysłowe LED produkowane przez LEDOLUX może być sterowalne z pomocą interface’u 1-10V. Pozwala to na aktualizację i bieżące zarządzanie parametrami urządzeń (np. ściemnianiem światła), co ma bezpośrednie przełożenie na zużycie energii elektrycznej oraz czas eksploatacji oświetlenia LED. Takie rozwiązanie nie tylko przynosi oszczędności, ale jest także korzystne dla środowiska naturalnego. Oprócz wygody użytkowania i ekologii, oświetlenie przemysłowe LED to także troska o zdrowie pracowników. W produkcji nie są wykorzystywane szkodliwe substancje (np. obecna w świetlówkach liniowych rtęć), a samo światło jest bardziej przyjazne dla oczu.

Technologia LED przyjazna dla środowiska

Oświetlenie LED dla przemysłu to „czysty” proces produkcyjny, bez wykorzystania szkodliwych dla środowiska materiałów. To także mniejsze zużycie energii elektrycznej oraz dłuższa żywotność, co pozytywnie wpływa na częstotliwość wymian, koszt eksploatacji oraz liczbę odpadów do utylizacji. Kolejnym, istotnym argumentem, przemawiającym za implementacją inteligentnego systemu oświetlenia przemysłowego LED są duże, międzynarodowe firmy i korporacje, które przy wyborze kontrahentów i partnerów coraz częściej zwracają uwagę na minimalizację wpływu produkcji na środowisko naturalne.

Sprawdź cenę OPRAWY LINIOWEJ LED HIGH BAY LEDOLUX *LINK*