Wybierz język:

Oświetlenie do biura – które lampy wybrać i jak je korzystnie kupić?

Ważne jest, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie w biurach. Głównie ze względu na to, że osoby w nich pracujące najczęściej spędzają wiele godzin przed monitorami komputerów, które bardzo męczą ludzki wzrok. Właśnie dlatego, by dodatkowo nie nadwyrężać oczu, istnieją ściśle określone normy dotyczące oświetlenia biurowego. Dlatego warto wiedzieć jakie oświetlenie spełnia te wymogi i które lampy najlepiej sprawdzą się w tego typu miejscach. Dobrze jest też poznać sposoby na korzystne finansowanie oświetlenia biurowego.

Zalety oświetlenia biurowego LED

Obecnie najlepsze oświetlenie biura, zapewniają właśnie lampy LED-owe. Dlaczego?

Poziom natężenia oświetlenia w poszczególnych biurach wynosi:

Specjalnie pod te wymogi zostały stworzone wyspecjalizowane produkty, jakimi są lampy LED-owe firmy Ledolux. Poszczególne ich modele zapewniają konkretny poziom natężenia światła. Jest to duża zaleta, bo daje gwarancję, że konkretne produkty nie przekroczą żadnych norm, które musi spełniać oświetlenie biurowe.

Jakie jeszcze normy musi przestrzegać oświetlenie biura? Wszystko znaleźć można w tym artykule.

Które lampy LED-owe wybrać do biura?

Lampy LED-owe zapewniają najlepsze oświetlenie biurowa. Warto jednak właśnie zwrócić uwagę na produkty, które są specjalnie przeznaczone do oświetlania tego typu miejsca. W ostatnich latach na popularności zyskują szczególnie lampy sufitowe.

Naszym najpopularniejszym produktem jest PANEL LED SQR. Jego główną zaletą, oprócz wyżej wymienionych, jest to, że posiada wiele opcji montażowych. Ma także mleczny dyfuzor z PMMA oraz krawędziowe rozmieszczenie diod LED-owych. To rozwiązanie zapobiega powstawaniu efektu olśnienia, co ma znaczący wpływ na pracę osób znajdujących się w biurze. Ciekawą opcją jest też sterowanie DALI oraz 1-10 V. Umożliwia to dostosowanie oprawy do cyfrowych i analogowych systemów sterowania.

PANEL LED SQR

Popularna jest również oprawa Plafon LED Light&Microwave. Szczególnie ze względów estetycznych. Posiada białą, elegancką obudowę, dzięki której wpisuje się w stonowany styl niemalże każdego biura. Należy pamiętać, że jest ona zarówno estetyczna, jak i praktyczna. Mleczna osłona wykonana jest z poliwęglanu, o stopniu ochrony IP44 lub IP66.

Plafon LED Light&Microwave
Jako często stosowane oświetlenie biura służą także oprawa LED DOWNLIGHT oraz T8 PREMIUM. Charakteryzują się podobnymi cechami jak pozostałe lampy. Warto również zaznaczyć, że każdą z nich obejmuje 5 lat gwarancji (też na serwis pogwarancyjny), a także posiadają certyfikaty (m.in.: CE, RoHs), świadczące o ich bezpieczeństwie.
Sprawdź ofertę firmy Ledolux

Oświetlenie LED – jak korzystnie kupić lampy do biura?

Lampy LED-owe same przynoszą oszczędności. Zużywają znacznie mniej energii, a tym samym generują mniejsze koszty. Należy jednak pamiętać, że na samym ich zakupie również można zaoszczędzić. Pozwalają na to różne, korzystne metody finansowania. Można m.in. skorzystać z kredytu. Wymaga on jednak udziału banku zewnętrznego (wybieranego przez klienta). Przy modernizacji tradycyjnego źródła światła często korzysta się także z leasingów. Są one formą finansowania zakupu nowego oświetlenia biurowego, z uzyskanych oszczędności, jakie generują energooszczędne lampy LED do biura.

Najpopularniejszymi formami finansowania modernizacji oświetlenia w biurze są jednak Białe Certyfikaty oraz forma współpracy ESCO. Świadectwo Efektywności Energetycznej (Biały Certyfikat) to europejski dokument, na podstawie którego firma może pozyskać fundusze na zakup nowych, energooszczędnych lamp. Pozyskuje się je na podstawie deklaracji, że w danym przedsiębiorstwie przeprowadzona zostanie modernizacja, mająca na celu zwiększenie efektywności pracy.

Więcej informacji o Białych Certyfikatach w tym artykule.

Natomiast ESCO to formuła, która dodatkowo obejmuje umowę, gwarantującą osiągnięcie i utrzymanie efektu oszczędzania energii (deklarację otrzymuje klient). To właśnie podmiot ESCO finansuje wszelkie prace związane za zakupem oraz zamontowaniem nowego źródła światła. Gdy umowa dobiegnie końca, Klient mam możliwość wykupienia sprzętu po mocno zaniżonej cenie.

Szczegółowe informacje na temat finansowania ESCO znaleźć można na tej stronie.