fbpx
Ledolux_na_Belektro_2022

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasze moduły ledowe przeszły certyfikacje i otrzymały znaki ENEC i ENEC PLUS!

Ledolux_moduł_DOB

 

Czym są certyfikaty ENEC i ENEC PLUS?

Znak ENEC to zastrzeżony znaki europejskiej certyfikacji dla wyrobów elektrycznych. Potwierdza on spełnienie przez wyrób wymagania odpowiednich norm europejskich (EN), które związane są głównie z bezpieczeństwem.ENEC jest Europejskim niezależnym znakiem towarowym o wysokiej jakości. Certyfikacja na znak ENEC jest programem objętym nadzorem po wydaniu certyfikatu.

Żeby otrzymać certyfikat ENEC, producent powinien posiadać wyposażenie do powtarzalnej produkcji konkretnego wyrobu, możliwość sprawdzenia produkowanych wyrobów i wdrożony system zarządzania zgodnie z ISO 9001.

Znak ENEC PLUS potwierdza z kolei wiarygodność określonych przez producenta parametrów funkcjonalnych, deklarowanych w momencie wprowadzania wyrobu do obrotu. Parametrami branymi pod uwagę podczas certyfikacji przykładowo są: trwałość, skuteczność świetlna, rozsył światłości, prąd i napięcie zasilania, strumień świetlny, maksymalna temperatura pracy, temperatura barwowa, wskaźnik oddawania barw, moc, zakres temperatur otoczenia.

Znak ENEC PLUS może uzyskać jedynie wyrób, który posiada znak ENEC.

Zapraszamy do zakupu bezpośrednio z fabryki
lub od naszych autoryzowanych dystrybutorów

  • Bestlighting logo sklepu