Wybierz język:

Moduły ledowe LEDOLUX otrzymały certyfikaty ENEC i ENEC PLUS

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dwie nasze oprawy ledowe przeszły certyfikacje i otrzymały znak ENEC PLUS!

Czym są certyfikaty ENEC i ENEC PLUS?

Znak ENEC to zastrzeżony znaki europejskiej certyfikacji dla wyrobów elektrycznych. Potwierdza on spełnienie przez wyrób wymagania odpowiednich norm europejskich (EN), które związane są głównie z bezpieczeństwem.ENEC jest Europejskim niezależnym znakiem towarowym o wysokiej jakości. Certyfikacja na znak ENEC jest programem objętym nadzorem po wydaniu certyfikatu.

Żeby otrzymać certyfikat ENEC, producent powinien posiadać wyposażenie do powtarzalnej produkcji konkretnego wyrobu, możliwość sprawdzenia produkowanych wyrobów i wdrożony system zarządzania zgodnie z ISO 9001.

Znak ENEC PLUS potwierdza z kolei wiarygodność określonych przez producenta parametrów funkcjonalnych, deklarowanych w momencie wprowadzania wyrobu do obrotu. Parametrami branymi pod uwagę podczas certyfikacji przykładowo są: trwałość, skuteczność świetlna, rozsył światłości, prąd i napięcie zasilania, strumień świetlny, maksymalna temperatura pracy, temperatura barwowa, wskaźnik oddawania barw, moc, zakres temperatur otoczenia.

Znak ENEC PLUS może uzyskać jedynie wyrób, który posiada znak ENEC.