Wybierz język:

KONGRES 590: LEDOLUX podczas przekazania nagrody szczególnej dla Rzeszowa

W ubiegłym tygodniu w dniach 17-18 listopada miał miejsce Kongres 590 – płaszczyzna debat dla aktualnych zagadnień politycznych, ekonomicznych i społecznych. W tym roku wydarzenie powróciło na Podkarpacie. Wcześniej odbywało się ono w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce, tym razem, ze względu na stacjonowanie tam żołnierzy amerykańskich, Kongres 590 przeprowadzono na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Kongres 590 to kluczowe wydarzenie gospodarcze w Polsce, które odbywa się każdego roku począwszy od 2016. Tegoroczna, 7. edycja odbywała się pod hasłem „Łączymy wszystkich”, a temat rozważań dotyczył współpracy międzynarodowej krajów Trójmorza. Swoją obecnością na wydarzeniu uświetniły najważniejsze osoby w państwie: eksperci branżowi, zarządcy największych spółek skarbu państwa, przedstawiciele Rady Ministrów, Sejmu i Senatu RP oraz Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, który jest honorowym patronem Kongresu 590.
Tegoroczna edycja wydarzenia była dla Podkarpacia szczególną, ale nie tylko przez możliwość goszczenia uczestników debaty. Prezydent Andrzej Duda podczas rozmowy w studiu Kongresu 590 w Rzeszowie podkreślił istotną rolę Podkarpacia podczas udzielania pomocy Ukrainie. W dniu 22 maja 2022 roku, prezydent Ukrainy Volodymyr Zelenskyy tuż przed wspólnym wystąpieniem z Prezydentem RP w Parlamencie Ukrainy wydał specjalny dekret o nadaniu podkarpackiemu Rzeszowowi Honorowego Tytułu Miasta-Ratownika po czym wręczył dokument Prezydentowi Andrzejowi Dudzie. W ubiegły czwartek, 17 listopada 2022, dekret został przekazany Prezydentowi Miasta Rzeszowa Konradowi Fijołkowi, który odebrał nagrodę w imieniu wszystkich mieszkańców miasta i zaznaczył, że jest to nagroda, na którą zasłużył każdy Rzeszowianin, każdy mieszkaniec naszego miasta.

Prezes Ledolux Poland, Pan Artur Rozmus, biorąc udział w Kongresie 590 miał zaszczyt porozmawiać z Panem Prezydentem Fijołkiem oraz potrzymać w swoich rękach honorowe wyróżnienie dla naszego miasta.

Bez wątpienia, otrzymanie takiego uhonorowania jest dla wszystkich Rzeszowiaków i Rzeszowianek zaszczytem. Z tej okazji gratulujemy i przede wszystkim dziękujemy wszystkim mieszkańcom. Wojna nie jest okazją na zbieranie odznak i powodów do dumy, niemniej jednak jesteśmy dumni z tego, że Rzeszów się nie ugiął i mocno wspiera naszego wschodniego sąsiada w tych najtrudniejszych czasach.

Źródła: