Wybierz język:

Co to jest oprawa liniowa? Oświetlenie przemysłowe hal i magazynów.

Inaczej nazywana jest lampą liniową. Co to znaczy? Nazwa ta odnosi się do kształtu oprawy oświetleniowej, który bazuje na linii (prostokącie). Zapewnia to szeroki rozsył światła. Z tego względu lampa liniowa najczęściej stosowana jest w halach przemysłowych i magazynach.

Są to miejsca, w których ważne jest zapewnienie pracownikom odpowiedniego oświetlenia. Ze względu na najczęściej dużą powierzchnię takich budynków popularnym rozwiązaniem jest stosowanie właśnie lamp liniowych, które są większe od standardowych opraw.

Kształt tego typu lamp ułatwia montaż, ponieważ możliwe jest wykorzystanie mniejszej liczby opraw. Warto jednak wiedzieć czym charakteryzują się dobrej jakości liniowe oprawy oświetleniowe. Które modele spełniają istotne wymogi techniczne? Wszelkie informacje znajdują się w poniższym tekście.

Charakterystyka opraw liniowych

Na początek warto zapoznać się z informacją, jakie podstawowe cechy powinny posiadać lampy liniowe. Wskazane jest, by:

Wszystkie nasze produkty spełniają powyższe cechy, z tego względu idealnie sprawdzą się przy oświetleniu dużych hal przemysłowych i magazynów. Tym bardziej że zapewniamy wysokie standardy zarówno techniczne, jak i estetyczne. Oprawy liniowe firmy Ledolux są zaprojektowane w nowoczesnym designie.

Modele lamp liniowych do oświetlenia przemysłowego – co je wyróżnia?

Modele poszczególnych opraw liniowych są szczególnie wskazane do zastosowania w magazynach i halach produkcyjnych. Głównie ze względu na ich specyfikę techniczną.

Co wyróżnia wybrane produkty?

Więcej modeli opraw liniowych na stronie.

Nowoczesne rozwiązania w oprawach liniowych – sterowanie 1-10 V , Dali oraz system DOB

Nasze oprawy liniowe są zróżnicowane pod względem sterowania. Posiadamy takie modele jak Oprawa HD HL, która jest kompatybilna wyłącznie z systemem sterowania 1-10 V. Pozwala on na integrację z wieloma systemami inteligentnego sterowania.

Natomiast Oprawa HD Line sterowana jest systemem Dali. Jest to protokół służący do komunikacji między oprawami i urządzeniami sterującymi światłem. Przykładowym sprzętem, z jakimi może być kompatybilny ten system są czujniki obecności, czujniki natężenia oświetlenia i stateczniki elektroniczne.

Zaletą naszych produktów jest także możliwość łączenia ich z nowoczesnymi rozwiązaniami. Chodzi szczególnie o inteligentne sterowanie oświetleniem. Modelem lampy liniowej, która ma możliwość różnego sterowania (1-10 V i Dali) oraz wyposażona jest w inteligentne rozwiązanie DOB jest np. Oprawa Tank DOB HT. System DOB charakteryzuje się tym, że układ zasilania i źródło światła znajdują się na jednej płytce. Dzięki temu znika potrzeba zastosowania zewnętrznego zasilacza.

Wpływa również na żywotność urządzenia. Dzięki temu systemowi sprzęt jest zdecydowanie bardziej bezpieczny. System DOB gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie przepięciowe i termiczne. Zapewnia także lepsze chłodzenie oprawy oświetleniowej.

Najlepsze oprawy liniowe – specyfika techniczna Oprawa HD Line

Oprawa dedykowana do oświetlania wysokich hal magazynowych, centrów logistycznych, przestrzeni handlowo-usługowych.

Oprawa Hermes Log N+

Oprawa dedykowana do oświetlania wysokich hal magazynowych, centrów logistycznych, przestrzeni handlowo-usługowych.

Oprawa Tank DOB 2

Oprawa dedykowana do oświetlania wysokich hal magazynowych, centrów logistycznych, przestrzeni handlowo-usługowych. Zasilacz wykonany w technologii DOB.

Lampa Tank DOB 2 HT

Oprawa dedykowana do oświetlania hal produkcyjnych oraz przestrzeni technicznych o wysokiej temperaturze otoczenia. Zasilacz wykonany w technologii DOB.

Świetlówka T8 Microwave

Świetlówka LED T8 MICROWAVE z mikrofalowym czujnikiem ruchu zintegrowanym z modułem świetlnym oprawy.

Świetlówka T8 Premium

Świetlówka LED kompatybilna z oprawami ze statecznikiem elektromagnetycznym lub zasilana bezpośrednio z sieci.